Jak dowiedzieć się przybliżonego czasu ciąży?

witam ponownie :-) wiem że już piszę 3 raz ale jestem strasznie niecierpliwa :-) Potrzebuję porady ginekologa najlepiej gdyż chciałam sie dowiedzieć o przybliżony czas ciąży :-) a mianowicie ostatni okres (pierwszy dzień) miałam 19 października a po zrobieniu beta hcg mój wynik to 1205,00 :-)Bardzo proszę o pomoc gdyż dopiero we czwartek mam wizytę u lekarza :-)

Elżbieta Rhone

Witam,
wiek ciąży najdokładniej można określić na podstawie badania USG w pierwszym trymestrze. Inną metodą jest obliczenie czasu trwania ciąży na podstawie ostatniej miesiączki - tu sprawa jest prosta - pierwszy dzień ostatniej miesiączki to pierwszy dzień ciąży (jakkolwiek dziwnie to brzmi to ginekolodzy w taki sposób liczą wiek ciążowy).