Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w moim wypadku?

Mam 17 lat.
Uprawiałam seks z moim chłopakiem. Był to 7 dzień cyklu, a więc dzień po okresie. Miesiączki mam regularne. Mój cykl trwa od 30 do 32 dni. Podczas stosunku (bez zabezpieczenia) doszło do wytrysku. Nie wiem czy to istotne, czy ma związek z moją płodnością, ale w wieku 7 lat usunięto mi jeden jajnik, ponieważ uległ skręceniu, a mój chłopak cierpi na epilepsję, w związku z czym przyjmuje silne leki (czytałam, że mogą one obniżać płodność).

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji, lub w niepłodnym dniu cyklu wyznacza indeks Pearla.
Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy
Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl