Jak duże jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży?

Witam, Jestem 17-latką. Mój chłopak miał wytrysk, a potem pieścił mnie palcami.

Zakładając, że mógł mieć spermę na ręce.. to czy mogło dojść do zapłodnienia? Jakie jest prawdopodobieństwo? Chciałam też dodać, że leżeliśmy koło siebie bez ubrań, tyle że nie doszło stosunku. Mam dość nieregularny okres,we wrześniu tego roku dostałam 16, w październiku - 19, natomiast w listopadzie 17. Okres trwa u mnie 5 dni. Chce dodać, że byłam przeziębiona ostatnio, no i strasznie sie denerwuje tą całą sytuacją. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje. Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Opisywana przez Panią sytuacja niesie małe prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, ale nie można tego wykluczyć. Kluczowym pytaniem jest, aby to ocenić, w jakim dni cyklu miesięcznego doszło do tej sytuacji tzn. np. czy było to zaraz po miesiączce (do ok. 9 dni od pierwszego dnia krwawienia), czy po owulacji, kiedy to są dni niepłodne czy właśnie w czasie dni płodnych?

Na podstawie podanych informacji mogę tylko spekulować, dlatego radziłabym w razie opóźnienia miesiączki wykonać test ciążowy - najlepiej ok. 10 dni po zbliżeniu.
Każda kobieta w wieku rozrodczym rozpoczynająca życie seksualne powinna przyjmować kwas foliowy w dawce 0,4mg dziennie (1 tabletka dziennie).