Jak funkcjonuje metoda termiczna?

Witam,
rozpoczęłam w tym miesiącu korzystać z metody termicznej. Robię to codziennie po przebudzeniu, około godziny 6.15 (wyjątki weekendy). Miałam też monitorowany cykl, więc wiem, że dnia 29.12.10 miałam owulację, był to 22 dzień cyklu. Od tego dnia temperatura wzrastała, od 36,70 do 37 przez kolejne dni. W 12 dniu po owulacji, 34 dnia cyklu, pojawiło się plamienie, jednakże temperatura utrzymywała się na poziomie 37 stopni. Analogiczna sytuacja w 35 dniu, w 36 dniu temperatura spadła do 36,8 stopni, nadal jest plamienie.
Nie bardzo wiem, jak zapisać te obserwacje. Czy pierwszy dzień plamienia uznać za rozpoczęcie nowego cyklu, czy poczekać do normalnego krwawienia, większego spadku temperatury i ten dzień uznać za pierwszy dzień cyklu?
Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

U niektórych kobiet miesiączka zaczyna się od delikatnego plamienia, a właściwe krwawienie następuje w dzień czy dwa później. W takim wypadku, szczególnie jeśli nastąpiło obniżenie temperatury do tej z pierwszej fazy cyklu, należy zaznaczyć ten dzień jako pierwszy dzień nowego cyklu i w uwagach zaznaczyć, że krwawienie było mało obfite w tym dniu.
Jeśli jednak występują u Pani plamienia w drugiej fazie cyklu, wiążące się z niedomogą lutealną, to powinna Pani poczekać do właściwego krwawienia, by odnotować nowy cykl. Tak więc klasyfikacja tego dnia powinna zależeć od wcześniejszych obserwacji. Ważne jest, by obserwacje te zapisywać konsekwentnie w ten sam sposób.

Pozdrawiam serdecznie!