Jak i ile mam schudnąć?

Jestem facetem. Mam 21 lat, 182 cm wzrostu i ważę 83 kg. Mam odstający brzuch (czyt. Widoczny). Chciałbym schudnąć jak najszybciej. Wiem, że to trudny proces. Dlatego postanowiłem tu szukać pomocy. Chodzi mi o jakiś dobry zestaw ćwiczeń, dietę oraz/lub jakieś suplementy pomagające zrzucić nadmiar wagi. Przyznam się, że chcę schudnąć dla siebie, jak i za namową płci pięknej, która uważa, iż znacznie lepiej bym wyglądał, gdybym był szczupły. Dlatego też to mnie bardziej motywuje do działania. Czekam na szybką odpowiedź. Z góry dziękuję!
21 LAT ponad rok temu

Witam,
od razu mogę Ci powiedzieć, że utrata masy ciała u mężczyzna następuje szybciej niż u kobiet, a to z przyczyny większej zawartości tkanki mięśniowej, która zwiększa Wasz metabolizm. Dlatego myślę, że jeśli wyeliminujesz błędy żywieniowe i zaczniesz regularnie ćwiczyć nadmiar kilogramów nie powinien być więcej przyczyną problemów.
Musisz jednak wiedzieć, że zmiana stylu życia powinna być stała i nie możesz wracać do starych nawyków. Tylko w ten sposób zachowasz szczupłą sylwetkę i zdrowie także w przyszłości. A zatem zapoznaj się z nawykami prawidłowego żywienia i zacznij je wprowadzać w życie http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Jeśli chodzi o ćwiczenia, polecam ćwiczenia siłowe, stosowane zamiennie z ćwiczeniami aerobowymi. Na początek 15-20 minut ćwiczeń siłowych na określoną partię ciała. Następne 30 minut poświęć na ćwiczenia tlenowe, np. jazda na rowerku stacjonarnym bądź klasycznym, jogging czy pływanie. W ten sposób tkanka tuszowa będzie spalana, tempo metabolizmu wzrośnie, a Ty wysmuklisz ciało i zwiększysz kondycję.
Inne przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam