Jak interpretować wynik badania USG sutków?

Mam 43 lata. Wynik: piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym. W piersi prawej liczne rozsiane torbiele wielk. do 6 mm w tym wielokomotrowa. W lewej szersze przewody mlekowe zabrodawkowo do 4 mm. W piersi tej niezbyt liczne torbielowate przestrzenie płynowe, najw. do 11 mm z przyściennymi zwapnieniami. Na godz. 10-11 przybrodawkowo obszar przewodów mlekowych z grubszymi hipoechogennymi ścianami, z widocznymi przyściennymi zwapnieniami - do oceny MMG. Na godz. 2/3 owalny obszar hipoechogenny wielk. 8 x 4 mm. - zrazik tłuszczowy? guzek? Węzły pachowe bez patologicznego powiększenia o typowej dwuwarstwowej echogeniczności dł. do 18 mm po str. P, do 23 mm po str. L. Wiem, że muszę zrobić badanie, ale zanim to wykonam proszę o opinię, czy na rzeczy jest coś bardzo poważnego? Czy to nowotworowe zmiany? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Obraz USG sutków ma charakter zwyrodnienia torbielowatego gruczołu i w badaniu tym nie zobrazowano niepokojących zmian mających cechy złośliwości. Do dokładnej oceny zmiana gruczołowa na godz. 2/3 opisywana w lewym sutku jednak nie mająca charakteru złośliwości w badaniu USG. Wiek Pani oraz budowa piersi typu gruczołowo-tłuszczowego predysponują do badania mammograficznego, a nie analizy gruczołu sutkowego w USG. Tak więc celem pogłębienia diagnostyka wskazana jest mammografia.