Jak interpretować wynik badania USG w ciąży?

Witam!

Ostatnią miesiączkę miałam 06.02.2012. Dnia 9 marca byłam u lekarza ginekologa, ten jednak nie widział ciąży, mimo iż dwa testy ciążowe wyszły pozytywnie. Dziś, tj.15 marca byłam na kolejnej wizycie. Z badania USG dopochwowego wynika, że w jamie macicy w dolnej części trzonu na wysokości blizny po cesarskim cięciu jest struktura o średnicy 2,5 mm. Dodam, że mam już za sobą dwa porody, jeden 13 a drugi 8 lat temu i oba to były cesarskie cięcia. Moje pytanie brzmi, co oznacza wynik badania, czy jest to ciąża zagrożona czy mogę urodzić 3 dziecko i czy jest to zagrożenie dla mnie i dla dziecka. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Niestety obawiam się, że podała Pani za mało informacji by móc udzielić wyczerpującej odpowiedzi na Pani pytanie. W dniu pierwszego badania USG była Pani pod koniec 5 tygodnia ciąży. W tym czasie pęcherzyk ciążowy jest zwykle dobrze widoczny. Powtórne badanie miało miejsce pod koniec 6 tygodnia, w czasie, w którym oprócz pęcherzyka powinien być widoczny zarodek, najczęściej z czynnością serca. Brak podobnych struktur pozwala na wysunięcie podejrzenia pustego jaja płodowego i jest wskazaniem do powtórzenia badania USG za kolejny tydzień. Wspomina Pani, iż na ostatniej wizycie lekarz uwidocznił strukturę w bliźnie po CC. Niestety sformułowanie to jest wysoce nieprecyzyjne i dlatego, o dokładne wytłumaczenie tego określenia powinna Pani poprosić lekarza wykonującego badanie, który sam je widział.

Pozdrawiam