Jak interpretować wyniki testów ciążowych?

Witam , w przeciągu tygodnia moja żona robiła testy ciążowe każdy był robiony z rana i tylko jeden dał wynik pozytywny tzn. pierwszy test negatywny drugi pozytywny a kolejne dwa negatywne dodam że okres powinna mieć już ponad tydzień temu. jak mamy interpretować te wyniki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie określić który w wykonanych testów jest wiarygodny. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie badania beta-hCG z krwi lub konsultację ginekologiczną.