Jak interpretować wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa w odcinku lędźwiowym?

Proszę o interpretacje mojego wyniku MR kręgosłupa lędźwiowego: w trzonie L1 naczyniaki 9 i 11 mm. Zniesiona lordoza, poziome ustawienie kości krzyżowej. Zmiany zwyrodnieniowe płytek granicznych trzonów L5 i S1. Dehydratacja krążków m/kręgowych L3/L4, L4/L5 i L5/S1. Bulging krążka m/kręgowego L3/L4 na 3 mm ze zwężeniem zachyłków korzeniowych bez kolizji korzeniowych. Tylna protruzja krążka m/kręgowego L4/L5 na 8 mm z uciskiem na worek oponowy. Dziękuję. Marta S-K

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.