Jak kakao i kawa wpływają na dietę?

Czy pijąc codziennie rano przed wyjsciem do pracy kakao i dwa, no może trzy razy, w tygodniu kawę mogę przytyć? Dodam, że ważę 47 kg, mam 161 cm i 22 lata.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zacznę od tego, że Twoje BMI wskazuje na niewielką niedowagę. Twoje BMI wynosi 18,1, a poniżej 18,5 rozpoznaje się już niedowagę.

Od picia kawy nie przytyjesz, ponieważ kawa nie ma praktycznie kalorii, a poza tym przyspiesza metabolizm. Polecam lekturę: http://portal.abczdrowie.pl/znaczenie-kofeiny-i-jej-wplyw-na-organizm-podcz...

Natomiast jeśli chodzi o kakao, to myślę, że kubek tego napoju dziennie nie przyczyni się znacznie do wzrostu masy ciała, jeśli całkowita ilość kalorii, którą przyjmujesz w ciągu dnia nie będzie większa niż ilość kalorii, którą spalasz.

Kakao zawiera wiele substancji aktywnych korzystnie wpływających na zdrowie. Jest bogate w składniki mineralne: 100g tego proszku zawiera średnio 1900mg potasu, 138mg wapnia, 660mg fosforu, 420mg magnezu, 10mg żelaza, 6,5mg cynku, 3,7mg miedzi oraz 2,5mg manganu.

Pamiętaj jednak, że kakao jest źródłem kalorii i kofeiny. Najlepiej wybrać kakao naturalne, które możesz lekko osłodzić miodem do smaku i wypić z chudym mlekiem. Napoje typu ,,kakao rozpuszczalne'' oprócz kakao, zawierają również cukier, glukozę, sól i inne dodatki.

Pozdrawiam