Jak leczy się zatoki?

Jestem kobietą mam 25 lat. Od listopada 2009 roku mam problemy z zatokami. Rozpoczęło się od bólu głowy, następnie nie mogłam poradzić sobie z uczuciem zatkania i suchości w nosie, w związku z tym stosuję ciągle krople, które ułatwiają mi oddychanie.   W chwili obecnej czuję tylko intensywny zapach, w badaniu zatok wyszło, że mam zatoki powietrzne oboczne i krzywą przegrodę nosową. Na operację przegrody boję się zdecydować. Jak leczyć zatoki i jak to wygląda ze strony medycznej? Dodam, że stosowałam inhalacje i płukanie roztworem soli fizjologicznej, pomagało na krótko. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Nie napisała Pani, co rozumie pod pojęciem krople ułatwiające oddychanie. Jeśli są to środki obkurczające błonę śluzową to nie wolno ich stosować dłużej niż 5 dni, gdyż po tym czasie wysuszają błonę śluzowa, prowadza do jej zaniku, krwawień, utraty powonienia. Proponuje zastąpić je  izotoniczną solą morską (pięć razy dziennie donosowo).
Z Pani wypowiedzi wywnioskowałam,że wykonała Pani badanie RTG zatok, podczas gdy złotym standardem w rozpoznawaniu przewlekłego zapalenia zatok jest badanie tomografii komputerowej.