Jak leczyć afty w jamie ustnej?

Witam, Mam pełno ran w buzi coś na wzór afty. Czym moge to zlikwidowac? Rozrasta sie to bardzo szybko i jest nieprzyjemne.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Liczne afty w jamie ustnej koniecznie wymagają szczegółowej diagnostyki, tj. przede wszystkim wykonania podstawowych badań laboratoryjnych (morfologia z rozmazem, OB, glikemia, itd). Być może konieczna będzie także konsultacja laryngologiczna. Doraźnie, do czasu wizyty u lekarza proszę stosować preparat typu Aphtigel, Aphtin czy Dezaftan.

Lek. Izabela Ĺawnicka

proszę skonsultować się z periodontologiem
dorażnie można smarować błonę śluzową preparatem Elugel
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk