Jak leczyć arytmię serca?

Witam! Mam 31 lat od 15 lat dotyka mnie arytmia, kiedyś pojawiała się sporadycznie, dzisiaj prawie codziennie. Mam robione badania echo serca, które wciąż wychodzi bardzo dobre. Holtera, który nic nie wykazuje, bo kiedy mam go założonego to akurat nic mi się nie dzieje. Najdłuższy atak bardzo szybkiego bicia tak jakby w jednym rytmie mam do 2 min, a potykania serca prawie codziennie. Ten stan doprowadza mnie do lęku, wiem o tym. Często arytmia łapie mnie przy seksie, więc też już rzadko go uprawiam. Mam swój interes i bardzo go już zaniedbuję, moja praca polega na wyjazdach a arytmia spowodowała, że boję się wyjeżdżać. Proszę o poradę

Pytanie zadane 13-07-2011r. o 10:57
lek. Anna Syrkiewicz porady udziela lek. Anna Syrkiewicz

lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

Porada eksperta

Witam serdecznie!

Niestety Pana/Pani opis nie zawiera wielu istotnych informacji. Jak widać, nie podana jest nawet płeć (ani nie można jej wywnioskować z treści zapytania), która pozwoliłaby na zarysowanie postaci pacjenta.

Zaburzenia rytmu serca to bardzo szeroka grupa schorzeń. Do ustalenia właściwej przyczyny Pani/Pana dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie pełnego panelu badań. Część była już wykonana, co powinno już trochę rozjaśnić całą sprawę. Niestety bez możliwości przeanalizowania Pana/ Pani dotychczasowej historii choroby nie można nic powiedzieć na temat opisywanych zaburzeń.

 Konieczne są informacje na temat sytuacji w jakich pojawiają się dolegliwości, a w jakich ulegają wycofaniu. Czy stosowane jest jakiekolwiek leczenie (niekoniecznie kardiologiczne) oraz wiele innych.

Optymalnym rozwiązaniem dla Pana byłoby wykonanie badanie EKG w momencie takiego napadu. Inna możliwość, to ponowne założenie Holtera z nieograniczaniem swojej codzinej aktywności fizycznej w tym dniu. Wskazane byłoby wykonywanie wszystkich tych czynności, które wywołują arytmię. Byłaby to swoista próba prowokacyjna, która pozwoliłaby na ustalenie przyczyny Pana dolegliwości.

Niestety nie jestem w stanie podać namiarów na klinikę prywatną. Po pierwsze byłaby to reklama, a po drugie zdecydowana większość personelu to lekarze pracujący w publicznej służbie zdrowia.Z Pana/ Pani opisu wynika jednak, że diagnostyka prowadzona jest w sposób typowy, zgodny z wytycznymi.

Skoro pochodzi Pan/Pani z Poznania to sugerowałabym wizytę w poradni kardiologicznej mieszcząćej się przy Szpitalu Klinicznym. Lekarze Uniwersytetu Medycznego mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także najwyższej klasy aparaturę medyczną.
Na wizytę koniecznie proszę wziąć dotychczasowe wyniki badań.

Pozdrawiam

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Zdrowie »

Komentarze (2)

Wyloguj
~porazony
~porazony

z calym szacunkiem,ale wydaje mnie sie ze wyzej wypowiadal sie mezczyzna pani doktor.prosze to sobie w jakis sposob wywnioskowac.ja juz wiem napewno.

Odpowiedz

Porady ekspertów

Warfaryna, migotanie przedsionków i cukrzyca a poziom INR

Witam! Odebrałam dziś wynik INR mojej babci - czas: 13,4 sek., wskaźnik 105,2%, INR 0,94. Babcia...

lek. Rafał Gryszkiewicz Porady udziela lek. Rafał Gryszkiewicz absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
Stres a napadowe migotanie przedsionków

Dzień dobry, proszę mi powiedzieć, czy stres nagły mógł spowodować u mnie napadowe migotanie,...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Zaburzenia rytmu serca a zaburzenia nerwicowe

Serdecznie witam! Mój problem zaczął się w tamtym roku w maju, zaczęło się od szybkiej...

mgr Kamila Krocz Porady udziela mgr Kamila Krocz psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
Uczucie nierównego bicia serca

Witam! Mam 44 lata. Od dłuższego czasu, czyli około 15 lat mam szybsze bicie serca 85-100/minutę....

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Zwężenie zastawki mitralnej a arytmia serca

Mam dziwną arytmię serca, objawy nie pasują do żadnych znanych. Kiedyś pojawiała się np. dwa...

lek. Jakub Krawczyk Porady udziela lek. Jakub Krawczyk absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Niskie ciśnienie krwi i arytmia

Dzień dobry! U mnie problem pojawił się 2 lata temu, podczas "ciepłej i długiej kąpieli". Serce...

lek. Rafał Gryszkiewicz Porady udziela lek. Rafał Gryszkiewicz absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
Wskazania do wszczepienia rozrusznika serca

Witam! Mój tata, który jest po zawale serca i w ciągu ostatnich 3 miesięcy przeszedł...

lek. Karol Kaziród-Wolski Porady udziela lek. Karol Kaziród-Wolski lekarz w trakcie specjalizacji z kardiologii w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii.
Skoki ciśnienia przy leczeniu kanałowym zęba

Jestem od 20 lat po wszczepieniu zastawki aortalnej (sztucznej). Ostatnio wypadła mi plomba...

lek. Małgorzata Horbaczewska Porady udziela lek. Małgorzata Horbaczewska rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
Szybkie bicie serca ustępujące po spożyciu piwa

Mój problem polega na tym, że często źle się czuję. Ostatnio coraz częściej, czuję bicie...

lek. Marta Hat Porady udziela lek. Marta Hat pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
Czy to jest arytmia?

Witam sredecznie. Mam wyniki badań, z których nic mi nie wiadomo, jestem laikiem w tych sprawach....

dr n. med. Zbigniew Siudak Porady udziela dr n. med. Zbigniew Siudak doktor nauk medycznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij