Jak leczyć arytmię serca?

Witam! Mam 31 lat od 15 lat dotyka mnie arytmia, kiedyś pojawiała się sporadycznie, dzisiaj prawie codziennie. Mam robione badania echo serca, które wciąż wychodzi bardzo dobre. Holtera, który nic nie wykazuje, bo kiedy mam go założonego to akurat nic mi się nie dzieje. Najdłuższy atak bardzo szybkiego bicia tak jakby w jednym rytmie mam do 2 min, a potykania serca prawie codziennie. Ten stan doprowadza mnie do lęku, wiem o tym. Często arytmia łapie mnie przy seksie, więc też już rzadko go uprawiam. Mam swój interes i bardzo go już zaniedbuję, moja praca polega na wyjazdach a arytmia spowodowała, że boję się wyjeżdżać. Proszę o poradę
31 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety Pana/Pani opis nie zawiera wielu istotnych informacji. Jak widać, nie podana jest nawet płeć (ani nie można jej wywnioskować z treści zapytania), która pozwoliłaby na zarysowanie postaci pacjenta.

Zaburzenia rytmu serca to bardzo szeroka grupa schorzeń. Do ustalenia właściwej przyczyny Pani/Pana dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie pełnego panelu badań. Część była już wykonana, co powinno już trochę rozjaśnić całą sprawę. Niestety bez możliwości przeanalizowania Pana/ Pani dotychczasowej historii choroby nie można nic powiedzieć na temat opisywanych zaburzeń.

Konieczne są informacje na temat sytuacji w jakich pojawiają się dolegliwości, a w jakich ulegają wycofaniu. Czy stosowane jest jakiekolwiek leczenie (niekoniecznie kardiologiczne) oraz wiele innych.

Optymalnym rozwiązaniem dla Pana byłoby wykonanie badanie EKG w momencie takiego napadu. Inna możliwość, to ponowne założenie Holtera z nieograniczaniem swojej codzinej aktywności fizycznej w tym dniu. Wskazane byłoby wykonywanie wszystkich tych czynności, które wywołują arytmię. Byłaby to swoista próba prowokacyjna, która pozwoliłaby na ustalenie przyczyny Pana dolegliwości.

Niestety nie jestem w stanie podać namiarów na klinikę prywatną. Po pierwsze byłaby to reklama, a po drugie zdecydowana większość personelu to lekarze pracujący w publicznej służbie zdrowia.Z Pana/ Pani opisu wynika jednak, że diagnostyka prowadzona jest w sposób typowy, zgodny z wytycznymi.

Skoro pochodzi Pan/Pani z Poznania to sugerowałabym wizytę w poradni kardiologicznej mieszcząćej się przy Szpitalu Klinicznym. Lekarze Uniwersytetu Medycznego mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także najwyższej klasy aparaturę medyczną.
Na wizytę koniecznie proszę wziąć dotychczasowe wyniki badań.

Pozdrawiam