Jak leczyć Atopowe Zapalenie Skóry?

Witam. Choruje na atopowe zapalenie skóry. Problem dosięga głównie dłoni, policzków, karku i głowy. Stosowałam już różne maści, kremy, emulsje, a także tabletki na alergię, lecz przyzwyczaiłam się do mojego problemu. Chodzi mi o to, że moi dziadkowie chorują na łuszczycę i zastanawiam się czy przypadkiem moje AZS nie jest właśnie łuszczycą, lub czy może się jakoś w nią przekształcić.

Witam. AZS i łuszczyca to schorzenia o innym podłożu, rzadko występują łącznie. Skóra atopowa wymaga przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji - stosowania łagodnych emolientów do mycia i balsamów nawilżających. Należy stosować je każdego dnia. Warto również zwrócić uwagę aby nie narażać skóry na gorące kąpiele i promieniowanie słoneczne bez ochrony odpowiednim filtrem - gdyż takie zabiegi mają tendencję do jej podrażniania.