Jak leczyć białe krostki (prosaki), które mam na jądrach i penisie?

Witam! Z przeczytanych wcześniej pytań i odpowiedzi w tym temacie i z wizyty u dermatologa dowiedziałem się, że krostki na penisie, tzw. prosaki są fizjologiczne i nie potrzebują leczenia. Jednak mam pytanie: jak się ich pozbyć bo wiem, że nie szkodzą zdrowiu, ale wyglądają mało estetycznie przez co mam problemy z kontaktami seksualnymi. Czy są na to jakieś leki, maści? Proszę o szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Prosaki stanowią oczywisty problem kosmetyczny u sporej liczby pacjentów. Leczenie farmakologiczne jest tutaj ograniczone, może jedynie przynieść lekką poprawę.
Podstawowe znaczenie ma tutaj leczenie zabiegowe. Najczęściej obecnie prosaki usuwane są za pomocą lasera CO2. Niestety ze względu na specyficzną okolicę zmian, nie wszyscy specjaliści podejmują się leczenia zmian. Jednakże niektóre gabinety medycyny estetycznej oferują tego typu usługi.
Proponuję zasięgnąć porady u lekarza medycyny estetycznej.