Jak leczyć czerwone plamki, które pojawiają się po kąpieli na ramionach i plecach?

W trakcie kąpieli pojawiają się czerwone plamki na ciele, ramiona, plecy, tors. Po paru minutach zaczerwienienie mija i pojawiają się drobne krosteczki już nie tak intensywne. Proszę o poradę, jaki środek stosować lub czego używać do mycia?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!
Te czerwone "krostki" to nic innego jak uczulenie na jakiś składnik wody. Można używać do kąpieli specjalnych hypoalergicznych preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej i atopowej, złagodzi to dolegliwości. Niestety nic nie jest w stanie zahamować naturalnej reakcji organizmu na czynnik podrażniający. Zalecam krótkie prysznice i mycie środkami hypoalergicznymi.
Pozdrawiam,
Joanna Sałkowska-Wanat