Jak leczyć czerwone, wielkie plamy na dekolcie i na rękach, z których schodzi skóra?

Witam, po świętach Wielkanocy wyskoczyło mi uczulenie (tak przynajmniej myślałam do tej pory), mam schodzącą suchą skórę na całej twarzy i na szyi (dodatkowo na szyi plamy są wielkie i zaczerwienione). To straszliwie mnie swędzi, zaczęłam brać Alertec, ale nie pomaga, wapno też nie działa. Dodatkowo mam też suchą skórę na rękach i na nogach (tzn. miejsca ze suchą skórą), która schodzi i strasznie swędzi. Jako dziecko byłam alergikiem, ale od 12 roku życia alergia przestała występować (miałam tylko na proszek wizir). Czy mozliwe, że alergia wróciła? Obecnie mam 24 lata, przez ok. rok brałam tabletki antykoncepcyjne, aby wyregulować miesiączkę, teraz od ponad pół roku już ich nie biorę. Nie wiem już co mam robić... Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Charakter opisywanych zmian może odpowiadać zmianom uczuleniowym lub powstawać w wyniku podrażnienia. Skóra tej okolicy jest bardzo wrażliwa i często wymaga troskliwej pielęgnacji i ochrony.

Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany się pojawiają - może po użyciu kosmetyków (na przykład kremu, balsamu, podkładu, pudru), perfum, może po ubraniu określonego szalika albo bluzeczki, może po ekspozycji na promieniowanie słoneczne?
Zmiany mogą się pojawiać także po spożyciu niektórych produktów spożywczych, chociaż jest to mniej prawdopodobne.

Jeżeli uda się Pani zauważyć co zmiany powoduje, konieczna będzie eliminacja lub ograniczenie przyczyny zmian.
Żeby ostatecznie rozstrzygnąć co jest powodem powstawania dolegliwości wskazana jest wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam