Jak leczyć dyskopatię?

Mam 42 lata. Moja diagnoza: Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1. Na tym poziomie widoczna jest tylna lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca worek oponowy z pęknięciem pierścienia włóknistego i wyłonieniem sekwestru wielkości ok. 13 mm*7 mm*16 mm, który prawobocznie kieruje się ku dołowi i istotnie redukuje szerokość kanału kręgowego. Na poziomie przepukliny szer. kanału kręgowego zredukowana do 6 mm. Przepuklina uciska lewy korzeń L5, lewy zw. rdz. S1 oraz włókna ogona końskiego. Bardzo proszę o opinię i możliwe metody leczenia.

Witam!
Przedstawiony wynik badania obrazowego sugeruje dyskopatię (przepuklinę krążka międzykręgowego). Jest to choroba w której poprzez uszkodzenie pierścienia włóknistego wchodzącego w skład krążka międzykręgowego dochodzi do uwypuklenia jądra miażdżystego i ucisku na rdzeń kręgowy lub korzenie nerwowe. W związku z tym dochodzi do występowania takich objawów jak początkowo zespół korzeniowy a po dłuższym czasie może dochodzić do osłabienia mięśni, niedowładów, zaburzeń czucia, uczucia mrowienia, drętwienia kończyn.
Wśród możliwych metod leczenia można wymienić jako podstawową rehabilitację oraz stosowanie leków przeciwbólowych, a w przypadkach bardziej zaawansowanych leczenie operacyjne. Oczywiście każdy wynik badania obrazowego należy rozpatrywać z dokładnym wywiadem od pacjenta oraz badaniem fizykalnym. Proponuję skonsultować problem z ortopedą lub neurochirurgiem w celu określenie sposobu postępowania. Pozdrawiam serdecznie!