Jak leczyć grzybicę paznokci?

Moj problem to grzybica paznokci przy nodze ,mam okropny paznokc jest gruby niekiedy boli i zauwazylam ze przy drugiej nodze paluch robi sie taki sam . co mam robic jak wyglada leczenie ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie zakażonych paznokci nie należy do łatwych, zwłaszcza gdy grzybica zostanie późno zdiagnozowana. Obecnie mamy bardzo duży wybór leków bez recepty ale ich skuteczność zależy od wielu czynników, m.in. stadium choroby, rodzaju patogenu, co jest nam na własną rękę trudno ocenić, w związku z czym preparat może być nieskuteczny. Do leków bez recepty należą: Acifungin Forte, Daktarin, Clotrimazolum. Właściwa diagnoza postawiona przez doświadczonego lekarza to optymalne leczenie grzybicy. Leczenie może trwać nawet do pół roku. W leczeniu ordynowanym przez lekarza stosuje się najczęściej maści Mycospor, Lamisil lub kapsułki zawierające terbinafinę