Jak leczyć nerwiakowłókniakowatość?

Mam chorobę nf-1 nerwiakowłókniaki. Od 4 miesięcy mam problem z bólami i ruchowością prawej ręki. Są tam ogniska guzów poszedłem na rehabilitacje i doktor zadał pytanie, czy mogę brać inne zabiegi (prądy lampy). Czy nie zaszkodzi to nf-1.

Leczeniem z wyboru w przypadku nerwiakowłókniakowatości jest leczenie operacyjne. Nie ma innego skutecznego sposobu leczenia. Można jedynie usuwać chirurgicznie skórne i podskórne nerwiakowłókniaki, jeżeli powodują one ból lub oszpecenie. Nerwiakowłókniakowatość to choroba nowotworowa, łagodna, ale nowotworowa. Choroby nowotworowe są przeciwwskazaniem do zabiegów z wykorzystaniem prądów czy też naświetlania. Radzę w tej sytuacji skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Zapewne będzie konieczne leczenie operacyjne.