Jak leczyć paraliż przysenny?

Witam, mam pytanie dot paralizu przysennego.? Zdarzylo mi sie to kilka razy przy wybudzaniu sztywnosc calego ciala, niemozliwosc poruszenia sie mimo checi, przy spaniu na brzuchu i jakby paraliz calego ciala, swiadomosc slaba, ale jest przy wybudzaniu,niemozliwosc poruszenia glowa, ucisk ogromnego ciezaru na plecach. Bralam w przeszlosci przez mc leki przeciwdepresyjne prozac. Czy mozna to jakos leczyc, ? Trwa to od minuty do kilku minut. W tym takze wystepuje sztywnosc twarzy Diekuje za pomoc

Witam serdecznie,
Warto byłoby dokładnie zdiagnozować, dlaczego zjawisko paraliżu przysennego tak często u Pani występuje. Jeśli porażenie przysenne występuje notorycznie, to może być objawem narkolepsji. Radziłabym konsultacje w poradni leczenia zaburzeń snu.
Pozdrawiam

Po pierwsze należy sprawdzić stan Pani zdrowia ( lekarz ogólny, badania). Jeżeli przyczyny medyczne zostaną wyeliminowane, można przypuszczać, że Pani objawy mają podłoże psychiczne. Musi Pani zostać zdiagnozowana, tym bardziej, że w przeszłości leczyła się Pani na depresję. Proszę udać się do doświadczonego lekarza psychiatry, a także do psychoterapeuty. Jeżeli leczenie depresji polegało tylko na przyjmowaniu leków, to nie wystarczy do trwałego poprawienia stanu zdrowia. Powinna Pani dodatkowo przejść psychoterapię.