Jak leczyć powracający ropień w gardle?

witam , ropień w gardle miałem już nie raz , lecz tylko raz byłem na drenażu , od tamtej pory 3 razy radziłem sobie sam po przez antybiotyki, pękało samo, teraz mam prawą stronę od jakiegoś czasu twardszą niż lewa , czy cos jest nie tak?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leczenie ropni gardła powinno odbywać się pod kontrolą lekarza laryngologa. Prawdopodobnie, wskutek nawracających zakażeń doszło do powikłań i powstała blizna.