Jak leczyć słaby wzwód i czy jest to schorzenie nieodwracalne?

Dzień dobry, jestem mężczyzną, mam 47 lat. W grudniu 2009 roku wykryto u mnie wczesną cukrzycę i żółtaczkę typu C. Przyjmuję insulinę Insulatard Pentyfill jeden raz na dobę w ilości 10 jednostek oraz NovoRapid Pentyfil 8 jednostek po posiłku, tj. 3 razy na dobę, jak również H*** i L***. Ogólnie czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów i gdyby nie przypadek, to bym nie wiedział, że jestem chory. Nigdy nie byłem u seksuologa, bo trochę mnie to krępuje, więc jestem niedouczony :) Z wyrazami szacunku.

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

zaburzenia erekcji powstałe w wyniku cukrzycy są niestety dużo bardziej złożone i problematyczne w leczeniu niż te, które wynikają z innych powodów. Mają one charakter, podobnie jak inne neuro- i angiopatie cukrzycowe, postępujący. Dlatego bardzo ważne jest opóźnienie tych nieodwracalnych zmian. Bardzo ważna jest Pańska edukacja z zakresu kontroli glikemii, diety itp.

Przestrzeganie wytycznych postępowania w cukrzycy może skutecznie opóźnić wszystkie dolegliwości, także te związane z zaburzeniami erekcji. Na naszym portalu znajduje się artykuł poświęcony temu zagadnieniu.

Powinien Pan znajdować się pod stałą kontrolą diabetologa i seksuologa.