Jak leczyć zapalenie penisa?

Witam, pewnego razu zauważyłem na penisie białe kropeczki tzn. na napletku oraz w rowku zażołędnym. Zacząłem odczuwać pieczenie oraz swędzenie ale nie przez cały czas lecz od czasu do czasu się pojawiało. Udałem się z tym do urologa, który stwierdził iż takie coś występuje przy zapaleniach i przepisał maść. Niestety nie pomogła nazwę też zapomniałem. Przy drugiej wizycie przepisał mi C*** roztwór na skórę, używałem zgodnie z zaleceniami lekarza i instrukcją. Z czasem lek zaczął działać (strasznie piekło) a ta zaraza zniknęła lecz nie na długo bo po 2 tygodniach pojawiły (kropeczki) się z powrotem w tych samych miejscach. Przeczytałem w ulotce, że stosuje się ten lek w przypadku kłykcin kończystych więc wyszukałem w internecie, że choroby nie da się usunąć z organizmu oraz, że w większości przypadków powraca czy to prawda? Czy te kłykciny występują w postaci swędzących kropeczek? Aha i czy pogodzić się z tym, czy są jeszcze może jakieś inne sposoby aby to wyleczyć? Pozdrawiam i prosiłbym o jakąś odpowiedź bądź radę, dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Kłykciny kończyste to małe brodawki. U mężczyzn lokalizują się na wewnętrznej stronie napletka lub na powierzchni żołędzi. Przyczyną ich powstania jest wirus brodawczaka (HPV).
Kłykciny są zwykle niebolesne, lecz niektórzy chorzy mogą odczuwać świąd, uczucie pieczenia, ból. Czasem kłykcinom towarzyszy infekcja cewki moczowej.

Wirusowa przyczyna kłykcin kończystych sprawia, że mogą nawracać i z tego powodu są bardzo  uciążliwą dolegliwością. Po zakażeniu wirusem HPV stajemy się nosicielem na całe życie.

Do metod leczenia zalicza należą:
- miejscowe środki zawierające podofilotoksynę (czyli preparat, który Pan stosował)
- miejscowe środki zawierające substancje hamujące podziały komórkowe
- elektrokoagulacja
- wymrażanie ciekłym azotem
- laseroterapia
- w skrajnych przypadkach interwencja chirurgiczna

Publikacje podają, że skuteczność leczenia kłykcin kończystych u mężczyzn wynosi okolo 33%.

pozdrawiam serdeczne!