Jak liczyć odstępy pomiędzy posiłkami?

Witam. Chciałam zapytać czy odstęp 2,5 godziny między posiłkami dotyczy 2,5 godziny liczone od ostatniego kęsa czy od początku posiłku?

W ten sposób podyktowane odstępy między posiłkami należy traktować orientacyjnie. Przyjmuje się, że między psiłkami (licząc u dorosłych 2 przekąski, będące małymi posiłkami odpowiadającymi II śniadaniom i podwieczorkom) powinna wystąpic przerwa od 2 do 3.5 godziny, przy założeniu, że posiłek trwa od 15 do 25 minut. Niezależnie zatem od przyjętego przez Panią sposobu liczenia zachowując odstęp 2.5 godziny między poszczególnymi daniami - zmieści się Pani bez problemu w zalecanym przedziale czasu.