Jak ma się zachować dziecko, kiedy matka wpada w ciąg alkoholowy i ma napady padaczki?

Moja matka jest alkoholiczką. Od kiedy złamała nogę już nie pije - może coś zrozumiała, ale jak ma się zachować dziecko w wieku 13 lat, kiedy matka wpada w ciąg i kiedy ma napady padaczki? Proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Zachowanie w takiej sytuacji zależy wyłącznie od Ciebie. Matka ma obowiązek zapewnić Ci wszystkie niezbędne do życia i rozwoju rzeczy. W tym także zapewniać Ci zaspokajanie potrzeb psychicznych. Jeśli nie opiekuje się Tobą odpowiednio możesz porozmawiać o tym problemie z bliskimi osobami, które mogą Ci pomóc, np. babcią. Matka wpadająca w ciąg alkoholowy może być niewydolna wychowawczo, co oznacza, że sąd może jej ograniczyć prawo do opieki, a udzielić go innej osobie, np. babci. Kiedy mama jest nietrzeźwa i robi się agresywna, wtedy możesz zgłosić to na policję. Możesz zwrócić się do Fundacji Dzieci Niczyje (116 111), gdzie uzyskasz informacje, do jakiej instytucji w swojej okolicy możesz zgłosić swoje problemy i jaką pomoc możesz konkretnie uzyskać.

Pozdrawiam