Jak mam schudnąć 10 kg w ciągu miesiąca?

Hej, mam 14 lat 160 wzrostu i ważę 70 kg. Chcę szybko schudnąć. Moim marzeniem jest mieć płaski brzuch, szczupłe biodra i uda? Jak mam osiągnąć taki rezultat w ciągu miesiąca?
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Tak, jak dodatkowe kilogramy nawarstwiały się w czasie, tak odchudzanie powinno przebiegać powoli, aby uniknąć efektu jo-jo.
Fizjologiczna redukcja masy ciała, to 1 kg tygodniowo.

Odchudzanie rozpoczęłabym od wizyty u lekarza, który stwierdzi, czy Twój organizm funkcjonuje prawidłowo oraz czy nadmiar kilogramów powstał jedynie na tle nieprawidłowej diety i niewielkiej aktywności fizycznej, czy też przyczyna jest inna (np. zmiany hormonalne).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Wskazana jest aktywność fizyczna (o ile nie cierpisz na schorzenia uniemożliwiające podejmowanie ćwiczeń) – przyśpiesza przemianę materii, przez co łatwiej jest schudnąć.
Minimalny czas treningu, po którym spalana jest tkanka tłuszczowa to 30-40 minut.

POZDRAWIAM

P.S
Nie zapomnij skonsultować się z lekarzem.