Jak mam schudnąć 10kg w 1-2 tygodnie?

Mam 15lat i ważę 58kg, a mój wzrost to 156cm! Strasznie źle czuje się w swoim ciele i moim zdaniem jestem gruba. Nie wiem co mam zrobić, żeby schudnąć, a już niedługo mam chrzciny swojego chrześniaka i będę jego chrzęstną. Więc chciałabym ładnie i szczupło wygląda! Pomocy!!

Witam,

Twoje BMI wynosi 23.86.
Odpowiada to dokładnie linii 90 centyla.
Masz lekką nadwagę.
Nie martw się, wystarczy kilka zmian, które umożliwią redukcję masy ciała.
 Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Wybieraj:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;

Wyeliminuj:
cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Zasady dla Ciebie to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny)
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej
Masę ciała unormuj poprzez aktywność fizyczną i unikanie niezdrowej żywności.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci
Przykładowe ćwiczenia są dostępne na www.abccwiczenia.pl

POZDRAWIAM