Jak mam się dalej leczyć?

Leczę się 7 lat, do dziś nie wiem na co. Wiem, że mam dołki -  wtedy nawet nie potrafię sobie zrobić czegoś do jedzenia, nie mogę się na niczym skoncentrować, nic nauczyć, nie rozumiem nic z tv, bo tam za szybko mowią. Totalne dno, brałem już tyle leków, z dnia na dzień robię się coraz słabszy, mimo że mam 22 lata. Nie śpię w ogóle, w nocy nic nie robię. Całymi dniami tylko palę papierosy i piję kawy. Nic nie sprawia mi przyjemności tak jak dawniej. Mam już urojenia z tego tytułu i niepokój. Jestem niestały w swoich zdarzeniach.

Proszę o jakąś poradę.

Witam Serdecznie
Po pierwsze proponuję poprosić lekarza prowadzącego leczenie o wyjaśnienie jakie jest Pańskie rozpoznanie. Z Pańskiego krótkiego opisu można podejrzewać nawracającą depresję, jednakże zaznaczam iż taką diagnozę można postawić jedynie po bezpośredniej rozmowie. Lęk, obniżony nastrój, problemy z koncentracją uwagi, zaburzenia snu – zaliczamy do typowych objawów depresji. Zaznacza Pan, iż brał już wiele leków, rozumiem że bez zadowalającego efektu. Proponuję kontakt z lekarzem psychiatrą, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń afektywnych (zaburzeń nastroju), w celu sprawdzenia czy czas trwania terapii i dawki przyjmowanych przez Pana leków były wystarczające. Proponuję także przed wizytą spisać na kartce jakie leki Pan przyjmował i przez jaki okres. Na pewno ułatwi to dalsze postępowanie.
pozdrawiam i życzę powodzenia