Jak mam sobie pomóc? Co robić?

Witam, mam na imię Magda. Bardzo potrzebuję dobrej rady. Mam18 lat i 155 cm wzrostu jestem bardzo szczupła ważę 40 kg. Bardzo mnie to przygnębia, bo każdy mi wmawia, że mam anoreksję i aż chce mi się płakać, ponieważ krytykują moje ciało, a nawet mój chłopak twierdzi, że wyglądam jak wysuszona śliwka:( !!! Nie byłam z tym u lekarza. Wytłumaczę mój problem: Nie odchudzam się! nigdy się nie odchudzałam, ale bardzo mało jem, czasem się do tego zmuszam by już przestali mówić ciągle o tym samym. Co jadłaś itd... Jem dziennie 3 posiłki... z rana np. 1 bułka i jogurt obiad jest moim największym daniem więc zjem więcej, a z kolacją różnie bywa... raz jem, a raz nie... zależy od tego czy coś po obiedzie zjadłam najczęściej są to słodycze chipsy lub coś w tym rodzaju... gdy jestem zdenerwowana czasem cały dzień nic nie zjem:/  Ja po prostu nie umiem więcej zjeść bo potem bardzo mnie boli brzuch. Już nie wiem co robić jestem chuda, a mam na piersiach i pośladkach rozstępy... Ciągle ktoś mi dokucza, a ja nie wiem co ze sobą zrobić :(. Proszę o jakąkolwiek pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Witaj Magdo.

Faktycznie masz niedowagę. Oczywiście oprócz samej wagi bardzo ważne są Twoje wyniki krwi. Sprawdź, czy wszystko jest w normie. Generalnie niedożywienie może wiązać się z obniżoną odpornością, co wiąże się z większą podatnością na choroby. Żeby przytyć i wzmocnić organizm trzeba stosować zdrowe nawyki żywieniowe.

Rozumiem, ze boli Cię brzuch jak za dużo zjesz. Najlepiej będzie jak będziesz jadła małe porcje a często. W tej chwili jesz zdecydowanie za rzadko. Powinnaś jeść co najmniej 5 posiłków, lepiej nawet 6-7, co 2 godziny, o ile to możliwe, codziennie o tych samych porach. Powinny to być posiłki niewielkie, ale pożywne.

Na pewno musisz wykluczyć ze swojej diety słodycze i chipsy, a także inne tzw. śmieciowe jedzenie - to produkty, przez które możesz jedynie stracić apetyt. Powinnaś jeść zgodnie z piramidą zdrowego żywienia (poniżej link). Posiłki powinny być lekkostrawne (najlepiej gotowane lub duszone, unikaj smażenia). Ważna jest także aktywność fizyczna - chodzi o to, żebyś budowała mięśnie, a nie żeby nadmiar energii odkładał Ci się w postaci tkanki tłuszczowej.

Do picia wybieraj wodę, albo herbaty ziołowe / owocowe. Absolutnie musisz wykluczyć słodzone napoje gazowane. Zachęcam Cię też do przeczytania artykułów nt. zdrowych nawyków żywieniowych.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia, Agnieszka Kuczewska

http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...