Jak mam stosować dietę, przy chorobie i lekach?

Cześć, jestem Sara mam 11 lat, 146 cm wzrostu i ważę 51 kg. Chce schudnąć, ponieważ dzieci w szkole się ze mnie śmieją. Musze powiedzieć, że moja aktywność fizyczna kończy się na spacerach i hula hop, bo jestem chora na nerki, mam nerczyce i jestem na e***. Nigdy nie stosowałam diet. W mojej najbliższej rodzinie nikt nie jest otyły. Nie byłam u lekarza na otyłość, lecz chodzę z moją mamą do nefrologa w sprawie tej choroby nerek. Lubie jeść przekąski, wypijam od 1l do 2l w zimn dni od 3l do 5l w lato. W weekend jem więcej. Pomóżcie mi to zwalczyć, Sara.

Witam,

Niestety niewiele mogę Ci pomóc, ponieważ nie znam dokładnie przebiegu Twojej choroby oraz towarzyszących jej dolegliwości. Twój lekarz powinien Ci doradzić i zalecić, co powinnaś jeść a czego unikać, aby dodatkowo utrzymać prawidłową masę ciała. Możesz również udać się do dietetyka, który przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad żywieniowy, dzięki czemu będzie mógł ustalić dla Ciebie odpowiednią dietę.
Twoja obecna masa ciała na siatkach centylowych mieści się poniżej 97 centyla, co oznacza iż nie masz nadwagi. Nie powinnaś się przejmować dziećmi w szkole, które niestety potrafią być okrutne. Bądź sobą i nie daj się innym.

Pozdrawiam.