Jak mam z powrotem znaleźć się w społeczeństwie?

Byłem towarzyskim, popularnym chłopakiem, grałem w wielu zespołach, wielu uważało mnie za najlepszego wokalistę w mieście, miałem wielu znajomych, z którymi często się spotykałem oraz przyjaciół, z którymi mogłem podzielić się wszystkim. Wtedy nagle coś się stało, nagle zapadłem w depresję, przestałem wychodzić z domu, całe dnie siedziałem i sam komponowałem piosenki o śmierci, śnie, fekaliach, narkotykach, samotności i miłości. Powoli traciłem kontakt z każdym, nie licząc najlepszych przyjaciół, dziewczyna mnie rzuciła, postanowiłem wyjechać, skończyło się to wyrzuceniem z dwóch szkół w innym mieście, następnie wróciłem z powrotem do rodzinnego miasta, gdzie wyrzucono mnie z kolejnych (w ciągu jednego roku dostałem wypis z pięciu szkół) i w końcu postanowiłem uciec od tego wszystkiego. Wyjechałem do Holandii z zamiarem postawienia się na nogi, jednak czuję, że czołgam się coraz wolniej. Nie potrafię już rozmawiać z ludźmi, nie umiem poznać kogoś nowego - jak mam z powrotem znaleźć się w społeczeństwie? Wiem, że gdybym np. znalazł tutaj jakiś zespół, podejrzewam, że udało by mi się, ale nie jestem w stanie poznać nikogo, sprawiam wrażenie osoby lekceważącej wszystko i wszystkich, a po prostu przez ten rok tułaczki zapomniałem jak to jest mieć relację z drugim człowiekiem. Proszę o pomoc.

Witam!

Pana problemy zaburzają funkcjonowanie w społeczeństwie i codziennym życiu. Problem ten należałoby skonsultować z lekarzem psychiatrą. Będzie on mógł zdiagnozować, czy Pana dolegliwości to faktycznie depresja, czy spowodowane są innymi czynnikami.
Może Pan również rozpocząć pracę nad problemami z psychologiem. Warto jednak, by przed rozpoczęciem psychoterapii skonsultował się Pan z psychiatrą.

Pozdrawiam