Jak mieć ładne ciało?

Mam 16 lat, 168 cm wzrostu, ważę 64 kilogramy i mam ogromny brzuch i boki. Chciałabym się tego pozbyć, ponieważ nie czuję się komfortowo w swoim ciele. Dodam jeszcze, że rok temu ważyłam 78 kilogramow. Chodzę na siłownie 4 razy w tygodniu, nie jem słodyczy i jestem aktywna, a pomimo to nie mogę schudnąć. Aktualnie noszę rozmiar 30-32, a chciałbym mieć 28-26. Proszę o poradę, na prawdę bardzo męczy mnie moja waga i nie czuję się z tym dobrze.
16 LAT ponad rok temu

Witam!

Zacznę od tego, że Twoja masa ciała jest odpowiednia dla wzrostu i wieku. Nie musisz się odchudzać. Jeśli bardzo Ci na tym zależy, postaraj się po prostu odżywiać zdrowo.

Ustabilizuj swoje jedzenie - spożywaj 5 posiłków dziennie co 3 godziny o stałych porach. Jedz niewielkie ilości, ale często. Nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Uważaj na to, co jesz. Wybieraj produkty mało przetworzone i niskokaloryczne.
Pij ok. 2 litry wody niegazowanej dziennie. Zrezygnuj z soli i przypraw, które ją zawierają.

Zrezygnuj z: potraw i produktów smażonych, słodzonych napojów gazowanych typu cola, słonych przekąsek: chipsów, orzeszków, paluszków, krakersów.

Jedz dużo nabiału: jogurty naturalne, kefiry, sery twarogowe chude. Do każdego posiłku jedz warzywa lub owoce. Mięso i wędliny wybieraj chude - drobiowe. Pieczywo jasne zamień na razowe lub chrupkie.

Zachęcam do skorzystania z tych rad - zwłaszcza regularne, niewielkie posiłki i aktywność fizyczna są ważne. Pamiętaj, że bardzo dużo już schudłaś. Nie możesz "zafundować" swojemu organizmowi drastycznej diety, bo stracisz siły, a efekty będą krótkoterminowe.

Pozdrawiam