Jak mogę odchudzić nogi?

Mam 174 cm wzrostu i ważę 68 kg. Chciałabym mieć szczupłe nogi, bo w rurkach wyglądam jak ostatni grubas. Pytałam o to mamy, ale ona powiedziała, że takie będę już mieć, bo mój tata ma „dobrze zbudowane” nogi i ja takie też będę mieć, bo jestem z tym wrodzona do niego. Nie wiem, co mam zrobić, bo ten problem spędza mi sen z powiek. Proszę o pomoc. Czy jest możliwe, żebym miała ładne, kształtne i choć trochę szczuplejsze nogi niż mam teraz? Jeśli tak, to co mam zrobić?:(
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Wskaźnik BMI dla Twojej wagi i wzrostu wynosi 22,5, czyli jest jak najbardziej prawidłowy. Dysproporcja jaką zauważyłaś w postaci mocno zbudowanych kończyn dolnych może być jak najbardziej odziedziczona genetycznie. Jednakże nie oznacza to, że nie można nic z tym zrobić!
Pamiętaj tylko, że żadne diety Ci nie pomogą. Musisz skoncentrować się na odpowiedniej aktywności fizycznej. Najlepiej byłoby, gdybyś wybrała się na siłownię, gdzie specjaliści trenerzy dobraliby stosowne ćwiczenia, odpowiednie dla Twojej sylwetki.
My nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć konkretnie na Twoją prośbę, gdyż nie możemy Cię zobaczyć. Zaś o typie dobranych ćwiczeń decyduje budowa Twoich nóg (to znaczy na przykład czy nacisk powinien być położony na uda czy na łydki).
Zajrzyj na naszą stronę abccwiczenia.pl, gdzie znajdziesz wskazówki, jak ćwiczyć w domu.