Jak mogę pomóc dziecku?

Chodzi mi o odpowiedź, jak ulżyć dziecku, które bierze chemię i sterydy (białaczka). Po tych sterydach mała bardzo dużo je i tu powstał dla mnie problem dodatkowy - wielki brzuch, tak jakby za chwilę miał pęknąć. Nie wiem, jak jej ulżyć - wydzielanie jedzenia nie wchodzi w grę, bardzo płacze, że jest non stop głodna...
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Współczuję choroby córeczki... Sylwetka "duży brzuch - szczupłe kończyny" jest charakterystyczna dla osoby, która bierze leki sterydowe i powinna wrócić do normy po zakończeniu leczenia. Trzeba starać się, aby jedzenie było wartościowe, ale nie opierało się na tzw. pustych kaloriach. Proponuję na pewno ograniczyć lub odstawić słodycze, białe pieczywo (bułki), produkty mączne (kluski, naleśniki), a w zamian tego zaproponować dziecku więcej warzyw, owoców, ciemnego pieczywa, pełnoziarnistych makaronów.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia dla Małej