Jak mogę schudnąc by mieć płaski brzuch?

Mam 23 lata nie jestem zbyt gruba,ale mam dużą fałdkę na brzuchu. Jak jej sie pozbyć? Pracuję na trzy zmiany,a zazwyczaj w nocy.
23 LAT ponad rok temu

Witam,

Rozumiem, iż ma Pani niewiele czasu na aktywność fizyczną.
Może Pani jednak wykonywać kilkuminutowe ćwiczenia.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuszek:
-brzuszki proste,
-brzuszki skośne,
-skłony w przód do siadu równoważnego,
-brzuszki na specjalnej piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
-prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
-unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
-"rowerek",
-zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.
Jeśli cierpi Pani na jakieś schorzenia, na przykład kręgosłupa, prosiłabym o wcześniejszą konsultację z lekarzem, czy może Pani wykonywać ćwiczenia.
Wystający brzuszek może być też związany z nieprawidłową dietą, opartą na produktach ciężko strawnych (tłustych, wzdymających, smażonych, ostro przyprawionych,  o bardzo dużej zawartości błonnika).

Z diety należało by wyeliminować:
napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery zółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.

Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak:
ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.
Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych.

Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Wzydmanie brzucha może też występować przy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego).
Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania się wody w organizmie).
Zastosowanie może mieć także dieta niskoenergetyczna 1200-1400 kcal.
Pozdrawiam