Jak mogę schudnąć mając zespół nerczycowy?

Cześć Jestem Sara już raz pisałam na tym którym wtedy miałam 146 i ważyłam 51 kg od tej pory trochę się zmieniło mam już 11 lat 148 cm i ważę 42,5 kg ale chciała bym jeszcze na lato zgubić 3 do 4 kilo. Lecz jestem w fatalnej sytuacji ponieważ biorę 60 mg e*** a więc musze się  pilnować, przy tej chorobie składa się nadmierny tłuszcz i woda co mogę zrobić aby wydalać więcej wody z organizmu w naturalny sposób i bez efekt jo jo chociaż teraz mam po schudnięciu tych 9 kilo miękki i sflaczły brzuch co mam na to pora dziś. Chciała bym żeby mój brzuch był mniejszy i twardy. Jeśli chodzi o moją dietę nie jem w ogóle fast foodów, słodyczy, jem za to tylko gotowane mięso drobiowe oraz ryby i warzywa surowe lub gotowane na parze. Nie byłam nigdy u dietetyka. Nie jem po godzinie 18, jem 5 posiłków dziennie tak około co 2, 3 godziny nie jem dużo raczej tak średnio, jem po prostu częściej a po mniej. Moja aktywność fizyczna kończy się na brzuszkach, hula hopie i spacerach, chociaż teraz jest trudno o spacery zimą ponieważ moja odporność jest zmniejszona przez leki, ale w zimę będę starała się chodzić na spacer i jeździć na łyżwach. Tak jak wspomniałam wcześniej mam nerczyce od 4 lat w życiu miałam już 8 rzutów i biorę raz 60 mg a raz 45 mg e*** co 24 h. Pomóżcie zrzucić mi 3 kilo i żeby mój brzuch był bardziej jędrniejszy.
ponad rok temu

Droga Saro,

Twoja waga jest jak najbardziej w normie. Sprawdź proszę siatkę centylową dla dziewcząt, a przekonasz się o tym na własne oczy. Odchudzanie nie jest zalecane w Twoim wieku ponieważ teraz najbardziej intensywnie rośniesz. Niemniej jednak warto abyś uważała na to co jesz. Już to robisz, więc gratuluję. Tak trzymaj. Uważaj na ilość soli w diecie, gdyż zatrzymuje ona płyny w organizmie. Znajduje się jej bardzo dużo w wielu produktach po których nie spodziewalibyśmy się jej wysokiej zawartości, np. płatkach kukurydzianych, serach, wędlinach, pieczywie. Sprawdzaj zatem informacje na opakowaniach. Unikaj też żywności wysoko przetworzonej.

Utrata 3-4 kg nie sprawi, że Twój brzuch stanie się jędrniejszy. Raczej spodziewałabym się odwrotnego efektu. Myślę, że pomóc mogą tu ćwiczenia. Polecam Ci zapisać się do klubu sportowego, gdzie specjaliści dobiorą odpowiedni dla Ciebie zestaw ćwiczeń. Możesz również ćwiczyć sama w domu, za przewodnika obierając dobrą książkę o fitness lub stronę internetową.
Pozdrawiam.