Jak mogę schudnąć podczas opiekowania się dzieckiem?

Witam, mam na imię Ewelina! Oto moje odpowiedzi na pytania: 1 .Ważę ok. 59 kg, mam 162 cm, 22 lata, wychowuję 1,5 roczną córeczkę... Ruchu mam mało, sprzątanie, gotowanie, spacery do parku. 2. Moja dieta była niskokaloryczna, ok. 700 -1000 kalorii, schudłam na niej 13 kg. 3. Nie, w mojej rodzinie nie ma otyłości. 4. Nie. 5. Śniadanie zwykły dzień 9:00: bułki (kajzerki) z wędliną, 2 szt., albo płatki na mleku. Obiad 14:00: kurczak smażony + ziemiaki + surówka albo jakaś zupa. Kolacja 18:00: Bułki z wędliną, czasami podgrzewam obiad. Śniadanie (niedziela) trochę później 10:00-11:00: bułki z wędliną lub płatki na mleku. Obiad 15:00: kotlet schabowy lub mielony, ziemiaki + surówka. Kolacja 20:00: pizza... Chcę dodać, że jem duże posiłki... a nawet bardzo duże, w miedzy czasie słodycze:( 6. Jestem zdrowa jak rydz:) Chcę dodać, że nigdy nie miałam problemów z nadwagą, zawsze ważyłam 52 kg. W ciąży dużo przytyłam, bo aż 28 kg.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
 Przede wszystkim musi Pani znaleźć odrobinę więcej czasu, który mogłaby Pani przeznaczyć na aktywność fizyczną. Dieta połączona z wysiłkiem z pewnością przyniesie efekty.

To, co może Pani zrobić, to:
- zamiana tradycyjnego, białego pieczywa na pieczywo pełnoziarniste, ciemne,
- unormowanie pór posiłków (optymalnie 4-5 posiłków, w odstępach ok. 3-godzinnych),
- zamiana metody kulinarnej, jaką jest smażenie, na gotowanie na parze, gotowanie w wodzie, duszenie z niewielką ilością tłuszczu,
- unikanie potraw chłonących tłuszcz, jak: kotlet schabowy, kotlet mielony,
- zwiększenie spożycia warzyw, które wypełnią żołądek i zapewnią uczucie sytości (także jako dodatku do kanapek).

Z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Pani diecie brakuje:
- owoców ,
- mleka i produktów mlecznych,
- warzyw,
- produktów będących źródłem węglowodanów złożonych: kasz gruboziarnistych, brązowego ryżu, makaronu razowego, ciemnego pieczywa.

Pozdrawiam