Jak mogę szybko i efektywnie schudnąć?

Mam na imię Paulina i ważę 70 kilo przy wzroście 169, bardzo przytłacza mnie myśl o tym, że jestem gruba i wszyscy się na mnie patrzą, naprawdę chciałabym schudnąć. Mam dwie fałdki na brzuchu i grube uda naprawdę od czasu do czasu ćwiczę, ale bez rezultatu. Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Paulino,

ze wskaźników służących do oceny prawidłowej masy ciała wynika, że możesz mieć lekką nadwagę -Twoje BMI wynosi 24,5 i znajduje się ono powyżej 85 centyla na siatce centylowej. Powinnaś porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza, ponieważ w tym wieku masa i kształt ciała zmienia się i wpływają na nią różne czynniki - lekarz najlepiej oceni, czy powinnaś stracić kilka kilogramów, ponieważ norma jest dosyć szeroka.

Nie stosuj żadnych diet na własną rękę -  w Twoim wieku jest to zabronione, ponieważ może źle odbić się na zdrowiu. To co możesz zrobić sama, to zacząć regularnie ćwiczyć lub uprawiać jakiś sport. Wyznacz sobie jakiś cel i staraj się go realizować np. codziennie 30 minut ćwiczeń w domu, 3 razy w tygodniu jazda na rowerze lub basen, czy godzina spaceru dziennie itp. Ćwiczenia od czasu do czasu nie wystarczą.

Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania i wprowadź je do jadłospisu:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych zapewnia utrzymanie masy ciała w normie i da efekty, których oczekujesz.

Pozdrawiam serdecznie