Jak można oznaczać wyniki badań HCV?

Witam! Jakie nazewnictwo stosuje się w badaniach anty hcv? Ja robiłam badania i otrzymałam wynik "ujemny", natomiast moja ciocia miała robione badanie w szpitalu i wynik dostała "niereaktywny". Czy ten wynik także oznacza, że wirusa nie ma? Gdzieś wyczytalam, że ktoś miał wynik "reaktywny" i to świadczyło, że hcv jest "dodatni". Czy w takim razie wynik "niereaktywny" oznacza "ujemny"?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Właściwie interpretuje Pani oznaczenia wyników testów w kierunku obecności przeciwciał anty-HCV. W zależności od laboratorium wyniki te mogą być opisane jako "ujemne" lub "dodatnie"  bądź odpowiednio "niereaktywne" lub "reaktywne".

Podsumowując, wynik "reaktywny" odpowiada "dodatniemu", a "niereaktywny" - "ujemnemu".

Pozdrawiam