Jak można podnieść poziom ferrytyny we krwi?

witam, chciałabym się dowiedzieć jak można podnieść poziom ferrytyny we krwi ?

Ferrytyna to białko magazynujące zapasy żelaza. Czasem stężenie tego białka jest podwyższone, ale nie z powodu żelaza, ale stanu zapalnego organizmu, bo ferrytyna należy do tzw. białek ostrej fazy. Zazwyczaj podaje się żelazo przez kilka miesięcy, po wcześniejszym wykluczeniu stanu zapalnego, bo wtedy żelaza nie należy podawać, tylko najpierw leczyć przyczynę.