Jak można zarazić się chorobami wenerycznymi?

Choroby Weneryczne. Witam, czy można się zarazić takimi chorobami wenerycznymi jak: kiła, hiv, HPV, opryszczka (HSV2), bakterie chlamydia, rzeżączka. Podczas używania tych samych przedmiotów, podawania ręki, uściski, przytulania, całowania, korzystania z tej samej Toalety ? Z góry dziękuje za odpowiedz.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Zakażenie wirusem opryszczki jest możliwe poprzez całowanie. Teoretycznie rzeżączką można zakazić się poprzez wspólne używanie toalety czy przedmiotów codziennej higieny. Takie zdarzenia mają jednak miejsce niezmiernie rzadko. Jeśli chodzi o kiłę, hiv, wzwb, hpv i chlamydie to są to typowe choroby weneryczne przenoszone drogą płciową (hiv i wzwb również przez krew) i nie ma możliwości zarażenia się nimi poprzez podanie ręki, całowanie, przytulanie czy korzystanie z tej samej toalety.