Jak najprościej zrzucić zbędne kilogramy?

Witam. Nazywam się Sylwia, mam 15 lat i moja waga wynosi 65 kilogramów przy wzroście 164 cm. Wiem, że może nie mam aż tak kosmicznej nadwagi, jednak nie czuję się najlepiej patrząc rano w lustro. Zbędne fałdki na moim ciele przygnębiają mnie. Próbowałam już schudnąć, ale nie wychodziło mi to najlepiej, więc stwierdziłam, iż może wy mi coś doradzicie. Proszę o radę. Z góry dziękuję i pozdrawiam ; ]
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie polecam stosowania diety odchudzającej na własną rękę. Zamiast niej proponuję Ci kilka zmian, które zapobiegną ewentualnemu tyciu.
Pamiętaj, że jesteś w wieku w którym nadal rośniesz, zmienia się więc proporcja masy ciała do wzrostu.
Proszę, abyś zekrnęła na Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

  O wszystkich działaniach musisz informować rodziców.

Warto abyś zastosowała się do poniższych wskazówek:
- unikaj kalorycznej żywności typu: słodycze, chipsy, paluszki i inne przekąski,
- unikaj słodzonych napojów kolorowych oraz soków z "kartonów" (lepiej przygotować je samemu, wtedy mamy pewność, że nie zawierają dodatku cukru i są świeże),
- jeśli możesz powstrzymać się od słodzenia herbaty - zrób to,
- zrezygnuj z tłustych dodatków,
- zapomnij o fast-foodach: pizzy (możesz od czasu do czasu pozwolić sobie na kawałek dietetycznej pizzy http://portal.abczdrowie.pl/dietetyczna-pizza), hot-dogach, czy hamburgerach (lepiej zjeść pogrzaną kanapkę pełną świeżych warzyw),
- naucz się pić niegazowaną wodę mineralną (pomoże pohamować uczucie głodu, możesz dodać do wody np. plasterek cytryny - będzie smaczniejsza),
- jako przekąskę chrup warzywa (rzadziej owoce, gdyż są stosunkowo kaloryczne, jeśli jednak "najdzie Cię" niepohamowana chęć na słodycze, lepiej wybrać porcję owoców),
- nie omijaj posiłków, optymalna ilość to 5 w ciągu dnia, spożywanych co ok. 3 godziny. Ostatni może być spożyty na ok. 2 godziny przed snem),
- nie rezygnuj ze śniadań, zapewnią Ci energię na cały dzień,
- poza zajęciami W-F, postaraj się jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i poświęcać go na aktywność fizyczną. Jeśli masz taką możliwość, zapisz się na zajęcia ruchowe w szkole - typu SKS),
- w Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na: warzywa, owoce, produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste), chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie), mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone), tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Pozdrawiam