Jak nauczyć 5-miesięczne dziecko zasypiania w łóżeczku?

Jak nauczyć 5-miesięczne dziecko zasypiania w swoim łóżeczku?Witam. Mamy 5 miesiecznego synka, po kąpieli wypija mleko z butelki i czasem zasypia na 20 min po czym sie budzi, ale za jakies 30 min robi sie senny i wtedy wypija dalej mleko i juz zasypia. Śpi czasem 4 a czasem 5 godzin. Karmie go u nas w łóżku ale jak zasypia przenosze do jego łóżeczka. Chcialabym nauczyc go zasypiania odrazu w jego łózeczku, ale nie wiem jak to zrobic bo on za pierwszym razem i tak nie zasnie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z opisu wynika, że gdy kąpią Państwo dziecko, nie jest ono jeszcze zmęczone i gotowe do snu. Dlatego też dziecko nie usypia po karmieniu a dopiero godzinę później. Albo należy przesunąć godzinę kąpieli, albo bardziej angażować dziecko w zabawy przed kąpielą, by było bardziej zmęczone.