Jak objawia się skaza białkowa u niemowlaka?

witam w jaki sposób objawia sie skaza białkowa u niemowlaka wypiłam pól szkl.mleka i córce wyskoczyły takie jasne krostki ale niewiele lekarz stwierdzil ze to nic takiego corka tez raz zwymiotowala.ma 2 mies.

Skaza białkowa objawia się zmianami skórnymi - u najmłodszych dzieci są to przeważnie zmiany na policzkach, które robią się błyszczące i rumiane, później zmiany mogą pojawiać się na całym ciele. Z całą pewnością jednorazowe krostki nie są jeszcze żadnym niepokojącym objawem. Wymioty z kolei zupełnie nie są skorelowane z reakcjami alergicznymi. Jeżeli nie ma Pani w rodzinie historii alergicznej i karmi Pani piersią proszę się nadmiernie nie przejmować możliwością wystąpienia alergii pokarmowej u dziecka. Jeżeli jest Pani sama obciążona polecam wizytę u alergologa, gdyż jest wiele działań, które można na wczesnym etapie życia dziecka wdrożyć celem ograniczenia ryzyka wystąpienia alergii pokarmowej.