Jak obliczać kaloryczność posiłków?

Witam!Zjadlam dzis na śniadanie ziarnistą bułkę z ok.3 lyzeczkami masla, polowa pomidora, garscia cebuli, 3 liscmi salaty, garscia pokrojonej czerwonej papryki,mala marchew i jablko.Obiad -250 ml rosolu z 4 lyzkami makaronu,5 lyzek lecza i gotowane skrzydelko z kurczaka.Deser -ok.140g twarogu poltlustego z 3 lyzeczkami miody wielokwiatowego,garscia siemienia lnianego i 1/3 garsci wiorkow kokosowych z pelnymi lyzeczkami kakao+3 kostki gorzkiej czekolady(60%) i kromke pszenna z maslem.Ile to kcal?

Kaloryczność Pani posiłków wynosi około 1600-1700 kcal. Obliczenia te nie są ściśle, gdyż nie podała Pani mas produktów (a łyżka, łyżce nie równa) oraz składu surowcowego poszczególnych potraw (np. jak było wykonane leczo, czy kurczak był ze skórą, jaka konkretnie była bułka). W internecie znajdzie Pani wiele programów, które mogą pomóc w obliczaniu kaloryczności dań jeżeli jest ona dla Pani ważna (np. Mr Big). Proszę zwrócić uwagę na urozmaicenie jadłospisu, wprowadzenie większego zróżncowania tłuszczów w diecie. Prosze także pamiętać o spożywaniu 5 porcji owoców i warzyw dziennie (za porcję należy uznać objętość co najmniej 1 filiżanki).