Jak obliczyć cykl przy nieregularnych miesiączkach?

Mam pytanie. W kwietniu urodziłam córeczkę, pierwszą miesiączkę dostałam 1 sierpnia, trwała 6 dni. Następna pojawiła się 27 września (przy czym od polowy września zaczęłam stosować antykoncepcje) i trwała do 11 października. Pod koniec były to tylko plamienia. Moje pytanie brzmi tak, jak mam obliczyć cykl miesiączkowy? Ginekolog kazał mi się zgłosić na cytologie do dziesiątego dnia cyklu.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę się zgłosić na cytologię na początku danego opakowania tabletek, ale po ustaniu krwawienia.

Pozdrawiam serdecznie!