Jak obniżyć poziom bilirubiny w ciągu kilku dni?

Dzień dobry, Jak obniżyć poziom bilirubiny w ciągu kilku dni? Z czym w ogóle może być związany podwyższony poziom bilirubiny? Co to w ogóle jest? Czy bez specjalnej diagnostyki można to stwierdzić? Czy muszę jednak wykonać jakieś inne badania, które potwierdzą konkretną przyczynę podwyższonego poziomu bilirubiny? Jeżeli tak to jakie konkretnie? Z kim się kontaktować? A może wystarczy zakupić jakieś leki bez recepty, które sprawią, że poziom bilirubiny się po prostu obniży? Jeżeli tak to jakie konkretnie powinienem zakupić? Czy podwyższony poziom bilirubiny może oznaczać coś poważnego? Czy to objaw jakieś choroby? Bardzo proszę o pomoc, bo już sam nie wiem co o tym myśleć. Pozdrawiam

Lek. Marta Hat

Witam! Podwyższony poziom bilirubiny może być związany z różnymi przyczynami. W pierwszej kolejności wskazana jest diagnostyka, na podstawie której będzie można podjąć odpowiednie, przyczynowe postępowanie. Podwyższony poziom bilirubiny może wiązać się ze zwiększonym jej wytwarzaniem (np. niedokrwistości hemolityczne), zmniejszoną możliwością wychwytu i sprzężenia w wątrobie (np. uszkodzenie wątroby, zespoły genetyczne, w których upośledzony jest metabolizm bilirubiny) lub ze zmniejszonym wydzielaniem bilirubiny do żółci (np. kamica żółciowa). Proponuje kontakt z lekarzem celem ustalenia skąd może brać się u Pana podwyższony poziom bilirubiny. Pozdrawiam