Jak odchudzić nastolatka?

Witam. Mam problem, mój 14-letni syn waży 85 kilo przy wzroście 170. Czy jego waga jest prawidłowa, ile powinien ważyć i jak odchudzić nastolatka, który nie przejmuje się jak na razie tematem. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

BMI Pani syna wynosi 29,4.
Z przykrością stwierdzam, że jest On otyły (na siatce centylowej jest to obszar powyżej 97 centyla, dla podkreślenia powagi sytuacji dodam, że siatka centylowa kończy się na BMI równym 28).
Myślę,że pierwszym krokiem powinna być konsultacja z lekarzem.
Musi Pani sprawdzić, czy otyłość syna jest wynikiem nieprawidłowej diety/niewielkiej aktywności, czy też np. nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu (przyczyną mogą być np. zaburzenia hormonalne).
Proszę więc o jak najszybszą konsultację z lekarzem.
Jeśli będzie już Pani miała wyniki, proszę napisać jeszcze raz.
Wtedy opiszę Pani założenia diety.
Warto założyć dzienniczek żywieniowy, w którym Pani syn opisze wszystko co je (ilość, porę posiłków) w czasie weekendu i w dni powszednie.
To pozwoli na ocenę jego odżywiania.

Pozdrawiam serdecznie