Jak odczytać wynik B-HCG?

Witam!
Chciałabym wiedzieć jak odczytać wynik. Miałam ostatnią miesiączkę 28 sierpnia, zrobiłam 2 testy, które wyszły pozytywnie. Problem w tym, że dostałam plamień, tzn. ani to plamienia, ani to miesiączka (tak pomiędzy).
W szpitalu lekarz kazał zrobić badanie B-HCG, które wynosi 544,20 mlU/ml, chciałabym wiedzieć, czy to dobry wynik i który to może być tydzień? Czy te plamienia mogą oznaczać coś złego?
Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wynikiem B-HCG nie należy się zbytnio sugerować, ważniejsze jest tempo jego zmian niż poziom, którego normy są bardzo szerokie i trudno szacować wiek czy stan ciąży na tej podstawie.

Plamienia w okresie spodziewanych miesiączek mogą się pojawiać w pierwszym trymestrze ciąży. Czasem jednak mogą one wskazywać na zaburzenia rozwojowe ciąży i przepowiadać nadchodzące poronienie.

Pozdrawiam serdecznie!